Kütüphanelerimiz

Üniversitemiz bünyesinde; Merkez Kütüphanesi, Sosyal Bilimler Kütüphanesi ve Fen Bilimleri Kütüphanesi olmak üzere üç farklı mekanda yapılandırılmış kütüphane bulunmaktadır. Kütüphanelerdeki koleksiyonlar, yerleşkelerde faaliyet gösteren eğitim-öğretim programlarına göre oluşturulmuştur. Kapadokya Üniversitesi kütüphanelerindeki tüm yayınlar Yordam kütüphane otomasyon programına aktarılmaktadır.

Araştırma yapan öğrencilerimiz ve öğretim elemanlarımız, Üniversitemizin internet sitesinde yer alan Kütüphane sayfamızdan, kütüphane kataloğumuza erişebilmekte, üniversitemizin veri tabanlarından 7 gün 24 saat yararlanabilmektedirler.

Kapadokya Üniversitesi, kütüphanesini sürekli zenginleştirmekte, koleksiyonunda yer alan süreli yayınları ve referans kaynaklarını zenginleştirmektedir. Elektronik kaynaklara kolay erişimi sağlayacak bilgisayarlar araştırmacıların hizmetine sunulmuştur.

Bunların dışında, Kapadokya Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde Sanat Tarihi; Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde ise Uçak Teknolojisi özel kitaplıkları bulunmaktadır.

Merkez Kütüphane

Merkez kütüphane, Mustafapaşa Yerleşkemizde bulunmaktadır.

Kütüphanemiz, açık raf sistemi ile aynı anda 40 kişilik oturma kapasitesine sahiptir.

Kütüphanenin koleksiyonu ağırlıklı olarak felsefe, tarih, genel hukuk, havacılık, teknoloji ve mimarlık konularında yayınlardan oluşmaktadır.

Sosyal Bilimler Kütüphanesi

Sosyal Bilimler Kütüphanesi, Mustafapaşa Yerleşkemizde bulunmaktadır.

Kütüphanemiz, açık raf sistemi ile aynı anda 40 kişilik oturma kapasitesine sahiptir.

Kütüphanenin koleksiyonu ağırlıklı olarak sosyal bilimler, politik bilimler, tarih, hukuk, edebiyat konularında yayınlardan oluşmaktadır.

Fen Bilimleri Kütüphanesi

Fen Bilimleri Kütüphanesi, Ürgüp Yerleşkesinde yer almaktadır.

Kütüphanemiz, açık raf sistemi ile aynı anda 40 kişilik oturma kapasitesine sahiptir.

Kütüphanemizde ağırlıklı olarak Fen bilimleri, tıp, sanat, sanat tarihi, eğitim, çocuk gelişimi, beslenme, mutfak sanatları konularında yayınlar bulunmaktadır.