İntihal Programları

TURNITIN (Ödev, Tez, Proje İntihal Programı)

Turnitin intihal programı, akademik çalışmalardaki intihalleri tespit etmek öğrenci ve öğretim elemanlarının kullandığı bir akademik veri havuzudur.

Öğretim Elemanları

Turnitin intihal programını kullanmak isteyen öğretim elemanlarımız, kutuphane@kapadokya.edu.tr e-posta ile başvurmalıdır. Üyelik, başvuru tarihini izleyen iki iş günü içerisinde ilgili öğretim elemanının kurumsal e-posta adresine program tarafından aktivasyon linki gönderilmektedir.

İlgili öğretim elemanı Turnitin hesabını bu link üzerinden aktive etmelidir. 48 saat içerisinde aktivasyon maili alamayan öğretim elemanı, Turnitin Yöneticisi ile şahsen, telefonla veya e-posta (mehmet.aticioglu@kapadokya.edu.tr) yoluyla iletişime geçerek yardım talep edebilir.

Öğretim elemanları Turnitin kullanım kılavuzu için lütfen tıklayınız.

Öğrenciler

Öğrencilerimiz, yüksek lisans tezlerini, bitirme ödevlerini, projelerini vb. teslim etmeden önce Turnitin programını kullanarak intihal taramasından geçirmelidir. Öğrenciler, bu işlemi sorumlu öğretim elemanından temin ettikleri sınıf bilgileri (sınıf numarası ve şifresi) ile programa giriş yaparak gerçekleştirir.

Programı kullanacak öğrencilerimizin ilgili öğretim elemanı ile temasa geçmesi gerekmektedir.

Öğrenci Turnitin kullanım kılavuzu için lütfen tıklayınız.

Turnitin kullanım prosedürü için lütfen tıklayınız.

 

iThenticate İntihal Analiz Programı

iThenticate öğretim üyeleri tarafından kullanılan bir intihal analiz programıdır.

iThenticate intihal analiz programını kullanmak isteyen öğretim elemanlarımız, kutuphane@kapadokya.edu.tr e-posta ile başvurmalıdır. Üyelik, başvuru tarihini izleyen iki iş günü içerisinde ilgili öğretim elemanının kurumsal e-posta adresine program tarafından aktivasyon linki gönderilmektedir.

İlgili öğretim elemanı Turnitin hesabını bu link üzerinden aktive etmelidir. 48 saat içerisinde aktivasyon maili alamayan öğretim elemanı, iThenticate Yöneticisi ile şahsen, telefonla veya e-posta (mehmet.aticioglu@kapadokya.edu.tr) yoluyla iletişime geçerek yardım talep edebilir.

iThenticate kullanım kılavuzu için lütfen tıklayınız.

iThenticate kullanım prosedürü için lütfen tıklayınız.

 

“İntihal.net” Akademik İntihal Analiz Programı

Akademik İntihal (www.intihal.net), akademik çalışmalardaki benzerlik oranını tespit etmek için Türkiye’de üretilmiş yerli bir programdır. Birçok intihal tipini tespit etmek için özelleşmiş, internet tabanlı bir benzerlik tespit ve raporlama yazılımıdır. İntihal.net herhangi bir kullanıcı sayısı veya tarama sayısı sınırı olmadan kullanılabilir. İntihal.net’de doküman tipi sınırlaması olmaksızın öğrenci ödevi, yüksek lisans tezi, doktora tezi veya makale/bildiri taraması yapılabilir.

İntihal.net’e  üyelik işlemleri, programın kendi sayfası üzerinden kurumsal e-posta adresi kullanılarak gerçekleştirilir. Üyelik oluşturulurken kurumsal e-posta kullanıldığında sistem otomatik olarak üyeliği onaylamaktadır ve kurumsal e-posta adresine aktivasyon maili göndermektedir. Aktivasyon işleminin tamamlanmasıyla üyelik işlemi tamamlanmış olacaktır.

İntihal.net üyeliği oluşturmak için tıklayınız.

Yardım talebi için, İntihal.net yöneticisi ile şahsen, telefonla (0 384 353 5009 – 1138) veya e-posta (mehmet.aticioglu@kapadokya.edu.tr) yoluyla iletişime geçilebilir.