Computers & Applied Sciences Complete

Computers & Applied Sciences Complete

Bilim, teknoloji ve medikal disiplinlerinin araştırma ve geliştirme faaliyetlerini destekleyen, bu alanlardaki araştırmacıların ve öğrencilerin önemli dayanışma kaynağı konumundaki veri tabanlarından biridir.

  • 1.300+ aktif tam metin dergi ve magazin
  • 1.000+ aktif ve hakemli tam metin dergi
  • 800’e yakın aktif, hakemli ve gecikmesiz tam metin dergi
  • 650+ aktif ve Web of Science veya Scopus’ta indekslenen tam metin dergi
Konu başlıkları: Bilgisayar Sistemleri, Bilgisayar Veri Tabanları & Yazılım, Enerji Kaynakları & Araştırma, Gıda & Gıda Endüstrisi, Kimya, Makinalar, Mühendislik Disiplinleri, Mühendislik & Biyomedikal Materyaller, Uzay Bilimi, Yapay Zekâ

Erişebilmek İçin Tıklayınız
Dentistry & Oral Sciences Source

Dentistry & Oral Sciences Source

Dentistry & Oral Sciences Source veri tabanı, diş hekimliği fakülteleri için hazırlanan, bu alandaki tek tam metin veri tabanıdır.Türkiye'nin önde gelen diş hekimliği fakültelerinin de içerisinde bulunduğu 20'ye yakın üniversite tarafından tercih edilen Dentistry & Oral Sciences Source, dergilerin yanı sıra kitap, monograf ve ticari süreli yayınlara da erişim sağlar.

Erişebilmek İçin Tıklayınız
Hospitality & Tourism Complete

Hospitality & Tourism Complete

Hospitality & Tourism Complete; turizm ve ilişkili akademik disiplinleri içeren tam metin veri tabanıdır. 1965’ten itibaren 1,2 milyondan fazla kayıt içerir.520’den fazla dergi ve onlarca kitap ve ülke raporları içeren bu tam metin kaynakta tüm dünyadan ve özellikle Asya, Avrupa, Avustralya ve Kanada’dan hem yerel bilgileri içeren hem de uluslararası geçerlilikte eserlere ulaşılabilir.  

Konu başlıklarından bazıları: Yemek pişirme sanatları, istatistikler, gelişim ve yatırım, yiyecek ve içecek yönetimi, konaklama kanunları, otel yönetimi ve yönetimsel uygulamalar, dinlenme ve iş turları, pazar eğilimleri, teknoloji.

Erişebilmek İçin Tıklayınız
HukukTürk

HukukTürk

Yaklaşık 27 yıldır Hukuk Bilgi Bankası faaliyeti yürüten HukukTürk veri tabanı, 02 Nisan 2018 itibariyle tasnif edilmiş olarak;233.368 adet Yargıtay kararı, 31.269 adet Danıştay kararı, 4.765 adet Anayasa Mahkemesi genel kurul kararı ve 4.051 adet bireysel başvuru kararı, 10.131 adet Uyuşmazlık Mahkemesi kararı ve 1.513 adet AİHM kararını bünyesinde bulundurmaktadır. Yargıtay kararları (tasnif edilmemiş) sayısı ise 3.408.990 adettir.

Erişebilmek İçin Tıklayınız
MEDLINE Complete

MEDLINE Complete

PubMed veri tabanının dünya üzerindeki en kapsamlı tam metin derlemesi olan MEDLINE Complete, en kaliteli tıp, biyomedikal ve sağlık alanındaki yaklaşık 2.500 dergiye erişim sağlar. Klinik bakım, kamu sağlığı ve sağlık politikası geliştirme gibi çok çeşitli konuları kapsayan veri tabanı, hekimler, hemşireler, sağlık profesyonelleri ve araştırmacılar için temel bir kaynak konumundadır.

Erişebilmek İçin Tıklayınız
Sobiad Atıf Dizini

Sobiad Atıf Dizini

Sobiad Atıf Dizini Hakkında: Sobiad, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri , Sağlık Bilimleri alanlarında yayınlanan toplamda 1326 derginin indekslendiği, atıflarının bulunduğu bir veri tabanıdır ve aynı zamanda Türkiye merkezli en çok sosyal bilimler makalesinin bulunduğu milli bir indekstir.Sobiad'da;

  •  1400+ adet dergi bulunmaktadır.
  • 400.000+ adet makale bulunmaktadır.
  •  10 Milyon+ adet atıf bulunmaktadır.
  • dergi, makale ve atıf sayıları gün geçtikçe artmaktadır.

Erişebilmek İçin Tıklayınız