Deneme Erişimi Duyurusu.. MEDLINE Ultimate, eBook Academic Collection ve Humanities Source Ultimate veri tabanları için 1 Haziran 2023 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. 

 

MEDLINE Ultimate:

MEDLINE Ultimate, tıp uzmanları ve araştırmacıları için eşsiz kanıta dayalı ve hakemli tam metin içeriği
sunar. En iyi tıp dergilerini tam metin olarak içerir ve diğer tüm MEDLINE veri tabanlarından daha fazla
uluslararası dergi kapsamı sunar.

Veri tabanına erişim için tıklayınız.

 

eBook Academic Collection:

Kullanıcı sınırı bulundurmadan 221.905’ten fazla e-kitaba erişim sağlayan EBSCO eBook Academic Collection hem sayı hem de içerik bakımından son derece kapsamlı bir disiplinlerarası tam metin e-kitap veri tabanıdır. EBSCO eBook Academic Collection’ın sunduğu kapsamlı içerik, araştırmacıların ihtiyaçlarına en uygun kaynaklara en hızlı şekilde erişmelerini sağlamaktadır. Kullanıcı dostu arayüzü ve kullanımı kolay yönetim araçları ile akademik kütüphaneler için vazgeçilmez bir kaynak olan koleksiyon, içerdiği tüm e-kitapları sınırsız kullanıcı erişimi ile sunmaktadır ve yeni kitaplar ek ücret ödenmeden koleksiyona düzenli olarak eklenmektedir.

E-kitap listesine ulaşmak için tıklayınız.

Veri tabanına erişim için tıklayınız.

 

Humanities Source Ultimate:

Humanities Source Ultimate, binlerce tam metin dergiye, tam metin kitaba, indekslere, röportajlara, kitap incelemelerine ve daha birçok farklı formattaki kaynağa bir erişim sağlayan, beşeri bilimler disiplinleri için hazırlanmış en kapsamlı veri tabanıdır. İnsan ve toplum konularında dünyanın en itibarli ve hakemli dergilerini içerisinde bulunduran veri tabanı, dil, edebiyat, folklor, felsefe gibi onlarca konu başlığını içermekte olup, sayı ve içerik derinliği bakımından, bu alanlardaki diğer tüm kaynakları geride bırakmaktadır.

Veri tabanına erişim için tıklayınız.