Kütüphanemiz

Yüksekokulumuz merkez kütüphanesi, 2006 yılında “Garanti Emeklilik ve Hayat” desteğiyle kurulmuştur. Kütüphanemiz, bu dönemde büyük bir bölümü bağış yoluyla temin edilmek suretiyle yaklaşık 8.000 kitap kapasitesiyle hizmet vermeye başlamıştır.

Bugün yaklaşık 12.000 kitabı kapsar nitelikteki açık raf sistemi ve oturma salonuyla aynı anda çok sayıda okuyucuya hizmet verebilmektedir. Kullanıcılar merkez kütüphanemizden haftanın 6 günü yararlanabilmektedirler. 

2011 yılında havacılık alanında eğitim vermek amacıyla kurulan İstanbul Sabiha Gökçen Yerleşkemizde ve yine Kapadokya yerleşkemizde aynı yıl havacılık alanında öğrencilerimize ve araştırmacılara kaynak sunmak amacıyla “THY Teknik” desteğiyle SHT-147 Kütüphanesi hizmete sunulmuştur. Özel bir alana hitap eden bu kütüphanelerimizin her birinde yaklaşık 500 kitap bulunmaktadır.

2006 yılından bu yana sürekli gelişen kütüphanemiz, Kapadokya Meslek Yüksekokulu 2016-2020 Stratejik Planı kapsamında tematik kitap kapasitesini sayıca daha da artırma ve teknolojik gelişmelere ayak uydurarak elektronik yayın temin etme çalışmalarını hızlandırmış, basılı ve elektronik kaynaklarıyla koleksiyonuna zenginlik katmıştır.

Kapadokya MYO kütüphaneciliği, yenilikçi ve gelişmeye açık kimliğiyle kullanıcılarına yeni olanaklar sağlamaya devam edecektir.

 

Ödünç Sistemi

Kapadokya Meslek Yüksekokulu personeli ve öğrencilerinin eğitim-öğretim, araştırma, bilimsel faaliyet ve kültürel ihtiyaçlarının karşılanması için kütüphanedeki yayınlar aşağıdaki kurallar çerçevesinde ödünç verilir;

  • Kapadokya Meslek Yüksekokulu mensupları, yüksekokul kimlik kartları ile ödünç sisteminden yararlanabilirler.
  • Her kullanıcı, sadece kendi kimlik kartı ile ödünç yayın alabilir. Başka bir kullanıcı aracılığı ile ikinci şahıslara ödünç yayın verilmez.
  • Ödünç hizmetinde Kapadokya Meslek Yüksekokulu kimlik kartını göstermek esastır. Kullanıcının kimlik kartını kaybetmesi ve kimlik bilgilerinde bir değişiklik olması durumunda kütüphaneye derhal haber vermesi gerekmektedir.
  • Üzerinde gecikmiş yayın bulunan kullanıcılara ödünç yayın verilmez.
  • Ödünçte olan yayının kaybedilmesi halinde, yayın, kullanıcı tarafından temin edilip kütüphaneye teslim edilecektir.